Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Sunday, March 07 2021 @ 10:36 am CET

Kredyty w obcej walucie

General NewsKredyty gotówkowe, niekoniecznie muszą podejmowane być w walucie polskiej. Obecnie, coraz większą popularność zdobywają kredyty gotówkowe w walucie obcej, które pozwalają na znacznie większe możliwości. Waluty obce, jakie głównie wybierane są do podjęcia kredytu gotówkowego to dolar amerykański, euro oraz frank szwajcarski. Niestety, w wyniku kryzysu finansowego na skalę ogólnoświatową, możliwości uzyskania kredytu gotówkowego w obcej walucie, zostały poddane znacznym restrykcjom. Kredyty gotówkowe, niekoniecznie muszą podejmowane być w walucie polskiej. Obecnie, coraz większą popularność zdobywają kredyty gotówkowe w walucie obcej, które pozwalają na znacznie większe możliwości. Waluty obce, jakie głównie wybierane są do podjęcia kredytu gotówkowego to dolar amerykański, euro oraz frank szwajcarski. Niestety, w wyniku kryzysu finansowego na skalę ogólnoświatową, możliwości uzyskania kredytu gotówkowego w obcej walucie, zostały poddane znacznym restrykcjom. Tym samym, poprzez decyzję podjętą w związku z kryzysem finansowym, obecnie znacznie trudniej jest już otrzymać kredyty gotówkowe w obcej walucie. O ile amerykański dolar i euro nadal są w tej kwestii dostępne, frank szwajcarski, nie jest już na dobrą sprawę wcale dostępny.

Restrykcje, jakie towarzyszą podejmowaniu kredytów w walucie obcej, obejmują przede wszystkim obliczanie zdolności kredytowej już nie na okres krótki, który może obejmować kilka lat, ale na długość lat nawet 25. Inna restrykcja, obejmuje także i wymóg wysokości podejmowanego kredytu. Wymóg ten, w głównej mierze zależny jest od zarobków netto klienta. Tym samym, wysokość kredytu, zależna jest od zarobków netto w takim względzie, że maksymalna wysokość kredytu, koniecznie nie może być wyższa niż 42% zarobków. Jest to zabezpieczenie przed ewentualnym późniejszym uchylaniem się od spłaty długu.

Popularność kredytów gotówkowych w walucie obcej, sięga już poprzednich dekad, kiedy to frank szwajcarski kojarzony był niezmiernie z walutą bardzo stabilną. Istotnie, był on stabilny i wielu inwestorów podjęło kredyt gotówkowy.

Niestety, kredyty gotówkowe, podjęte w obcej walucie, już nie stanowią tak cennej alternatywy jak miało miejsce w poprzednich latach. Inwestorów, przekonywał najbardziej fakt, że kredyty gotówkowe po przeliczeniu na walutę obcą, nie ulegały większym zmianom. Ponadto, niemniej istotnym atutem, jakim odznaczał się dawniej jeszcze kredyt w obcej walucie, były niskie stopy procentowe, w porównaniu z walutą tradycyjną, krajową. Z niskimi stopami oprocentowania, jednoznacznie wiązało się z ostatecznym, dużo niższym oprocentowaniem całości kredytu, co było w stanie przekonać wielu inwestorów do skorzystania z kredytu nie tyle w walucie krajowej, czyli w tym przypadku polskiego złotego, co kredytu we frankach szwajcarskich. Współcześnie, kredyty gotówkowe w walucie obcej, nie stanowią już tak znacznego potencjału, jakim odznaczały się dawniej. O ile euro i amerykański dolar nadal są dość powszechne, frank szwajcarski, wypadł niejako z łask.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20140602135014675

No trackback comments for this entry.
Kredyty w obcej walucie | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.