Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Sunday, April 18 2021 @ 05:32 pm CEST

Decyzja na jak długo? Kredyt gotówkowy w praktyce

GeeklogDla kogo?

Kto decyduje się na wzięcie kredytu? Każdy, kto potrzebuje gotówki. Sprawa wydaje się prostsza, niż by można było przypuszczać. Prawda jest jednak taka, że kredyt gotówkowy może wziąć w teorii każdy, w praktyce jednak niezupełnie. Przede wszystkim bowiem trzeba spełniać szereg wymogów, w tym tych, które dotyczą stałego zatrudnienia oraz wysokości wynagrodzenia. Jeśli nie ma się umowy o pracę, zwłaszcza na czas nieokreślony, wtedy można mieć problem z otrzymaniem kredytu, zwłaszcza takiego, który bierze się na zdecydowanie dłuższy czas. Wynika to z faktu, że instytucja finansowa, która udziela kredytu, musi mieć zabezpieczenie właśnie w postaci informacji o stałym zatrudnieniu oraz o tym, jak dużą ma się wypłatę. To naturalne zabezpieczenie i jak najbardziej racjonalnie wytłumaczone.

Po co?

Po co ludzie biorą kredyty? Na to pytanie można by odpowiadać bardzo długo. Albo bardzo krótko. Najkrótsza odpowiedź brzmi: bo tego potrzebują. Nie ma raczej osoby, która zaciągałaby kredyt tylko dlatego, że taką ma fanaberię. Podjęcie decyzji o wzięciu kredytu wiąże się z różnorodnymi ograniczeniami czy też z faktem, że trzeba przez długi czas być odpowiedzialnym za kwotę, która pozostaje do spłacenia. Jeśli więc już ktoś bierze kredyt, nie tylko ma świadomość właśnie tego ograniczenia, ale również faktu, że sprawa jest poważna. Dlatego bierze się pożyczkę wówczas, gdy sytuacja tego rzeczywiście wymaga, bo w zasadzie nie ma innego rozwiązania.

Na jak długo?

Wziąć kredyt gotówkowy można na dłużej albo na krócej. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, na co konkretnie go bierzemy. Bo jeżeli decydujemy się go wziąć po to, żeby kupić coś stosunkowo niewielkiego, wówczas wystarczy rok spłacania długu. Natomiast jeżeli decyzja podjęta zostaje w kontekście rzeczy znacznie większej, takiej chociażby jak mieszkanie lub dom, wtedy bez dwóch zdań bierze się kredyt gotówkowy długoterminowy, a więc taki, który będzie się potem spłacało jeszcze przez pewien czas, liczony raczej w kilku bądź też kilkunastu latach. Możliwości wzięcia kredytu jest całkiem sporo, długość natomiast uzależniona jest właśnie przede wszystkim od wysokości pożyczki – im ta wyższa, tym dłużej zwraca się pożyczone pieniądze danej instytucji finansowej. Źródłem tego artykułu jest http://www.kredytomania.eu - najtańszy kredyt gotówkowy porównanie. Jeśli Cię zainteresowało to zapraszam tam po więcej informacji.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20140812130347685

No trackback comments for this entry.
Decyzja na jak długo? Kredyt gotówkowy w praktyce | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.