Zakładanie lokaty bankowej

Tuesday, December 09 2014 @ 08:31 am CET

Autor: admin

Aby założyć dzisiaj lokatę bankową nie potrzeba poświęcać na to zbyt wiele czasu.

Obecnie w niemalże każdym banku można założyć sobie lokatę bankową. Jest to niezwykle ceniona forma oszczędzania pieniędzy przez wszystkich klientów, dlatego banki co jakiś czas poszerzają i ulepszają swoje oferty lokat, tak aby zadowolić swoich klientów. Lokaty bankowe bardzo często bywają też nazywane depozytami bankowymi, bowiem klient przekazuje bankowi w depozyt jakąś sumę. Lokaty bankowe można też traktować, jako pożyczkę klienta dla banku w zamian za umowne odsetki. Najbardziej popularne są lokaty terminowe i określa się je, jako umowę między bankiem, a klientem. Ta umowa dotyczy lokowania środków pieniężnych w banku na koncie przez jakiś określony czas. Na koniec trwania takiej umowy bank zobowiązuje się wypłacić kapitał wraz ze wszystkimi odsetkami. Zazwyczaj gdy decydujemy się na lokaty to właśnie wysokość odsetek ma dla nas istotne znaczenie. Dzięki temu bowiem możemy policzyć, jak duży zysk osiągniemy w momencie, kiedy lokata dobiegnie końca. Bardo często mamy jednak problem z jego wyliczeniem, ponieważ oprocentowanie lokat podaje się w skali roku. Dzisiaj jednak na przykład Internet służy nam pod tym względem pomocą, możemy znaleźć narzędzia takie jak kalkulatory lokat. Dzięki nim szybko można wyliczyć to, jak zysk osiągniemy z lokaty, wystarczy podać kwotę jaką chcemy zainwestować, okres jej trwania oraz oferowane przez bank oprocentowanie roczne.

Jak dzielimy lokaty

Lokaty można podzielić na odnawialne oraz nieodnawialne. Lokaty odnawialne wyróżniają się tym, że po upływie terminu dana lokata jest automatycznie odnawiana, natomiast nieodnawialne polegają na tym, że po upływie terminu wszystkie środki zostają zwrócone klientowi. Lokatę można założyć sobie w każdym banku, jednak niektóre oferty są mniej lub bardziej atrakcyjne. Najwięcej osób korzysta z lokat banku Millenium, natomiast w dalszej kolejności klienci za bardzo atrakcyjne uznają lokaty Banku Zachodniego WBK, Idea Banku oraz Meritum Banku. Statystyki pokazują również, że najwyżej oprocentowane są lokaty banku BGŻ, dlatego tak dużo osób z nich korzysta. Klienci w pierwszej kolejności zazwyczaj patrzą na oprocentowanie lokaty, ponieważ liczą oni na jak największe zyski. Wiele osób decyduje się jednak na stałe oprocentowanie, ponieważ chcą oni od razu wiedzieć ile zarobią po wypłaceniu pieniędzy z lokaty. Bardzo popularne są na przykład lokaty progresywne, ponieważ w tym przypadku oprocentowanie rośnie z każdym miesiącem, a im dłużej będzie się miało tę lokatę, tym większe będą zyski. Ta lokata jest też na tyle korzystna, że daje ona możliwość wycofania środków w dowolnej chwili, bez utraty odsetek. Daje też ona możliwość lokowania małych kwot, które zaczynają się nawet od 1000 złotych. Nie oznacza to jednak iż lokat odnawialnych nie można zakończyć po określonym czasie. Zazwyczaj jednak warunki umowy regulują, na ile przed jej zakończeniem należy złożyć dyspozycję zakończenia lokaty aby nie uległa ona natychmiastowemu przedłużeniu. Często jest to uzależnione od tego na jaki okres zawierana była lokata. Na przykład dla lokat rocznych bardzo często dyspozycję jej zamknięcia należy złożyć miesiąc przed jej końcem, a dla lokat na trzy miesiące najczęściej wystarczy tydzień lub dwa. Na pewno jednak należy starannie przeczytać warunki zawieranej umowy także pod tym kątem aby potem uniknąć wielu niespodzianek, takich jak właśnie problem z zakończeniem lokaty ze względu na to, iż nie doczytaliśmy warunków umowy. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości zazwyczaj bez problemu w każdej chwili możemy zwrócić się o pomoc do doradcy finansowego, który pomoże wybrać idealną lokatę oraz wybierze najlepsze i najkorzystniejsze dla nas.

Zachęcam również do zapoznania się z ofertą kredytów na podanej stronie, w końcu każdemu z nas mogą przyjść gorsze czasy, i wtedy kredyt będzie dobrym rozwiązaniem, lepiej wcześniej zapoznać się z sytuacją na rynku .

Komentarze (0)


Banki
http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/article.php?story=2014120908315411