Kredyt gotówkowy skrojony na miarę potrzeb

Wednesday, December 24 2014 @ 09:33 am CET

Autor: admin

Co zrobić kiedy brakuje środków na niemogące czekać wydatki? Oszczędzanie nie wchodzi wtedy raczej w grę, gdyż wymaga czasu, którego nie ma zbyt wiele. Jedynym sensownym wyjściem wydaje się wtedy być zaciągnięcie długu, a jedną z możliwości są kredyty gotówkowe. Jest to z pewnością rozwiązanie bardziej kosztowne niż samo oszczędzanie, gdyż do spłacanego ratalnie kapitału należy jeszcze doliczyć wartość oprocentowania. Jednak w przypadku pilnych wydatków możliwość ich szybkiego zrealizowania powoduje, że koszty kredytu są opłacalne. Ważne jest tylko to, aby kredyt gotówkowy miał odpowiednio dobrane parametry, które zapewnią, że jego spłata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla kredytobiorcy.

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy należący do najpowszechniej występujących i najczęściej wybieranych przez klientów banków. Kredyt taki może być przeznaczony na dowolny cel, który -przynajmniej teoretycznie – powinien być jednak podczas zawierania umowy przedstawiony. Często dzieje się jednak tak, że nie jest to wymagane. Dość uproszczone są coraz częściej formalności, w tym istnieje możliwość zawierania umów online. Nie oznacza to jednak, że kredyt gotówkowy można otrzymać bez żadnych wymagań. Trzeba wykazać odpowiednie dochody miesięczne, zabezpieczenie kredytu prze żyranta, czy majątkiem oraz nie mieć zaległości w spłacaniu poprzednich zobowiązań – dobra historia kredytowa. Jeśli kredyt chcemy wziąć na przykład wspólnie z małżonkiem, to również będziemy musieli dostarczyć jego oświadczenie, że wyraża na to zgodę.
Dobry kredyt to taki, którego koszty są jak najniższe, a warunki spłaty komfortowe. Na niskie koszty z pewnością wpływ ma niskie oprocentowanie oraz niska oplata prowizyjna, z której banki i tak czasem rezygnują. Oprocentowanie może różnic się nie tylko wysokością w różnych bankach, czy nawet w ramach jednego banku, ale również ważne jest to, czy jest to oprocentowanie stałe, czy zmienne. Jeśli wybierzemy ofertę z pierwszym wariantem, to nie musimy się obawiać wzrostu stóp procentowych podczas spłaty kredytu i tym samym wzrostu odsetek. Z drugiej strony oprocentowanie zmienne, choć ryzykowne daje możliwość uzyskania niższych odsetek przy obniżeniu stóp. Możemy wybrać kredyt, z równymi ratami lub z ratami malejącymi. Równe raty są takie same przez cały okres kredytowania. Raty malejące są coraz mniejsze w miarę upływu okresu kredytowania i ich spłaty. Wynika to z tego, że kolejne odsetki są naliczane od kapitału, który pozostał do spłaty. Trzeba jednak pamiętać, ze w takim przypadku odsetki te będą duże przy spłacie pierwszych rat. Dla niektórych dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy w innej walucie, ale jego opłacalność w dużej mierze zależy również od kursu tej waluty. Dobre są również takie oferty, w których warunki kredytu można negocjować, przez co można je lepiej dopasować do własnych potrzeb. Dzięki temu kredyt może być tańszy, czy też raty mogą być wygodniejsze w spłacie.

Komentarze (0)


Banki
http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/article.php?story=20141224093357287