Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Saturday, August 24 2019 @ 08:26 PM CEST

Co daje lokata rentierska

Geeklog

Banki z chęcią przyjmą niemal każdą gotówką na lokatę. Najbardziej zależy im jednak na osobach z bardzo zasobnym portfelem. Dla zamożnych Klientów przygotowały naprawdę korzystną ofertę lokat. Wśród produktów finansowych dedykowanych osobom zamożnym można wyróżnić lokaty rentierskie. Wejdź i poczytaj pomocne źródła, najlepiej oprocentowane lokaty dostępne na tej stronie.

Na czym polega lokata rentierska?

Przy tradycyjnych lokatach bankowych kapitalizacja odsetek, czyli naliczenie ich do salda głównego następuje dopiero na koniec trwania umowy. Przy lokacie rentierskiej kapitalizacja odsetek następuje zdecydowanie częściej. Odsetki w trakcie trwania rocznej lokaty mogą być dopisywane każdego, dnia każdego miesiąca czy co kwartał. W efekcie na kolejny zysk pracuje kapitał wraz z poprzednio wypracowanym i naliczonym już zyskiem. Cechą charakterystyczną lokat rentierskich jest ich długoterminowość. Lonty tego typu zakładane są minimum na 12 miesięcy.

Czy to się opłaca?

By odpowiedzieć napytanie dotyczące rentowności lokat rentierskich trzeba spojrzeć na oprocentowanie. Jest ono wyższe zwykle przy lokatach tradycyjnych, terminowych. Choć trzeba też spojrzeć na średnią. W tej chwili Klienci decydujący się na lokaty bankowe rentierskie mogą liczyć na oprocentowanie od minimalnie 3% do 5,5 %. Oczywiście im wyższa kwota na jaką opiera się lokata rentierska tym większy potencjalny zysk. Niektóre banki umożliwiają otwarcie lokaty rentierskiej tylko od wpłaty na minimum 500 000 zł. Jeden z banków oferuje przy tak wysokiej wpłacie oprocentowanie sięgające nawet 4,30 %. Choć oczywiście znajdziemy też oferty gdzie wpłacić można tylko 1000 zł. Okres takiej lokaty trwa rok, a kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi zaledwie 2,50 %. Oprocentowanie w opisywanej ofercie jednego spośród wielu banków wzrasta do 2,50 % gdy Klient zdecyduje się założyć lokatę na minimum 50 000 zł.

Lokata rentierska- tak czy nie?

Największym problemem przy lokacie rentierskiej jest okres trwania inwestycji. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na to by zamrozić swoje środki finansowe na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Dopiero przy lokatach długoterminowych, dwu czy trzyletnich lokata rentierska przynosi nieco większe zyski. Jeśli więc w planach mamy dalekosiężna inwestycję i szukamy dobrego sposobu na przechowanie pieniędzy przez co najmniej kilkanaście miesięcy lokata rentierska może być doskonałym wyborem. Przy inwestycjach krótkoterminowych lokata krótkoterminowa będzie błędem i pozbawi nas płynności finansowej. Zysk będzie zaś minimalnie wyższy od lokaty tradycyjnej zakładanej na taki sam odcinek czasu.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=2015052613380967

No trackback comments for this entry.
Co daje lokata rentierska | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.