Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Saturday, August 24 2019 @ 08:08 PM CEST

Jak rozsądnie pożyczać pieniądze?

Geeklog

Pożyczanie pieniędzy stało się najpopularniejszą metodą wsparcia gospodarstw domowych w Polsce. Ze względu na niskie dochody miesięczne Polacy zadłużają się na mieszkania, na wakacje, na leczenie i na codzienne potrzeby. Niestety wiele osób nie rozumie podstawowych różnic występujących na rynku kredytowym i przez to traci majątek trwały. Rozsądne pożyczanie pieniędzy to sztuka, której jednak można się w prosty sposób nauczyć. Artykuł formułuje proste zasady przydatne każdemu współczesnemu pożyczkobiorcy.

Jakie aspekty warto przeanalizować przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej?

Dobrze jest na wstępnym etapie pozyskiwania kredytu gotówkowego przeanalizować własne możliwości kapitałowe i popularne pojęcie zdolności kredytowej. Musisz ocenić własny typ umowy o pracę, stabilność dochodów, ogólny koszt zobowiązania. W ten sposób zrozumiesz, czy masz szansę na współpracę z bankiem detalicznym, czy może będziesz zmuszony przejść do parabanku (nieco droższego i bardziej ryzykownego). Im gorszą sytuację dochodową (stabilność) posiadasz, tym gorsze warunki pożyczki uzyskasz. Nie musisz od razu iść do banku lub parabanku. Dobrym pomysłem jest obserwacja pożyczek społecznościowych (cywilnych). W takim przypadku możesz wynegocjować lepsze warunki zaciągnięcia pożyczki, zazwyczaj krótkoterminowej. Pamiętaj, że przy mocno wydłużonym okresie kredytowania spłacasz znacznie większe odsetki. Nie warto zatem ekstremalnie wydłużać terminu spłaty całości zobowiązania. Lepiej właśnie skracać terminy, ponieważ nieprzewidziane wypadki jednak chodzą po ludziach. Nie kieruj się też klasycznymi reklamami. Uważaj na pożyczki gotówkowe udzielane multimedialnie. Takie pożyczki mają astronomiczne wręcz oprocentowanie na poziomie rocznym. Nigdy też nie zaciągaj kredytu gotówkowego zaburzającego funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Zabezpiecz ostatecznie spłatę rat, porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną o kredycie i warunkach jego spłaty.

Ochraniaj koniecznie swoje interesy

Widzisz zatem, że jest sporo rzeczy do rozpatrzenia przed zaciągnięciem kredytu. Warto to jednak zrobić, ponieważ spokojna spłata rat jest idealnym stanem. Podpisuj umowy kredytowe świadomie, nigdy przypadkowo i na bazie reklam.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20150629094632423

No trackback comments for this entry.
Jak rozsądnie pożyczać pieniądze? | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.