Jak rozsądnie pożyczać pieniądze?

Monday, June 29 2015 @ 09:46 AM CEST

Autor: admin

Pożyczanie pieniędzy stało się najpopularniejszą metodą wsparcia gospodarstw domowych w Polsce. Ze względu na niskie dochody miesięczne Polacy zadłużają się na mieszkania, na wakacje, na leczenie i na codzienne potrzeby. Niestety wiele osób nie rozumie podstawowych różnic występujących na rynku kredytowym i przez to traci majątek trwały. Rozsądne pożyczanie pieniędzy to sztuka, której jednak można się w prosty sposób nauczyć. Artykuł formułuje proste zasady przydatne każdemu współczesnemu pożyczkobiorcy.

Jakie aspekty warto przeanalizować przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej?

Dobrze jest na wstępnym etapie pozyskiwania kredytu gotówkowego przeanalizować własne możliwości kapitałowe i popularne pojęcie zdolności kredytowej. Musisz ocenić własny typ umowy o pracę, stabilność dochodów, ogólny koszt zobowiązania. W ten sposób zrozumiesz, czy masz szansę na współpracę z bankiem detalicznym, czy może będziesz zmuszony przejść do parabanku (nieco droższego i bardziej ryzykownego). Im gorszą sytuację dochodową (stabilność) posiadasz, tym gorsze warunki pożyczki uzyskasz. Nie musisz od razu iść do banku lub parabanku. Dobrym pomysłem jest obserwacja pożyczek społecznościowych (cywilnych). W takim przypadku możesz wynegocjować lepsze warunki zaciągnięcia pożyczki, zazwyczaj krótkoterminowej. Pamiętaj, że przy mocno wydłużonym okresie kredytowania spłacasz znacznie większe odsetki. Nie warto zatem ekstremalnie wydłużać terminu spłaty całości zobowiązania. Lepiej właśnie skracać terminy, ponieważ nieprzewidziane wypadki jednak chodzą po ludziach. Nie kieruj się też klasycznymi reklamami. Uważaj na pożyczki gotówkowe udzielane multimedialnie. Takie pożyczki mają astronomiczne wręcz oprocentowanie na poziomie rocznym. Nigdy też nie zaciągaj kredytu gotówkowego zaburzającego funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Zabezpiecz ostatecznie spłatę rat, porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną o kredycie i warunkach jego spłaty.

Ochraniaj koniecznie swoje interesy

Widzisz zatem, że jest sporo rzeczy do rozpatrzenia przed zaciągnięciem kredytu. Warto to jednak zrobić, ponieważ spokojna spłata rat jest idealnym stanem. Podpisuj umowy kredytowe świadomie, nigdy przypadkowo i na bazie reklam.

Komentarze (0)


Banki
http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/article.php?story=20150629094632423