Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Sunday, April 18 2021 @ 05:24 pm CEST

Kredyt hipoteczny.

Geeklog

W dzisiejszych czasach jednym z bardziej popularnych kredytów jakie mamy jest kredyt hipoteczny. Zalicza się go do długoterminowego kredytu bankowego. W tym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, czyli ograniczone prawo rzeczowe do danej nieruchomości. Bardzo często kredyt hipoteczny zaciąga się pod dom lub mieszkanie. Wówczas widzimy wpis w księdze wieczystej, że dom lub mieszkanie jest obciążone hipoteką. Kredyt hipoteczny może zostać udzielony na budowę jakiejś nieruchomości lub na jej kupno. Wejdź na http://www.kredycik.net/ a tam dowiesz się gdzie znajdziesz najlepsze oferty.

Jak dzielimy kredyty hipoteczne.

Kredyty hipoteczne można podzielić na grupy ze względu na cel kredytu i ze względu na jego walutę. Ze względu na cel można wyróżnić kredyt hipoteczny, w przypadku którego środki są przekazywane najczęściej na kupno mieszkania, domu lb inne nieruchomości. Operacja bankowa w tym przypadku, polega na tym, że bank przelewa nam kwotę kredytu, ale nie na nasz rachunek, tylko na rachunek osoby, która tą nieruchomość sprzedaje. Podpisana musi być umowa sprzedaży. W podziale ze względu na cel wyróżnia się kredyt budowlano-hipoteczny. Tutaj pieniądze przekazywane są nie na kupno domu, czy nieruchomości tylko na ich budowę. Starając się o taki kredyt trzeba do wniosku w banku i załączyć kosztorys naszej nieruchomości. Ostatnim z kredytów przeznaczanych na cel jest pożyczka hipoteczna. Środki mogą zostać nam przekazane na dowolny cel i nie musi być to, ani budowa, ani też kupno nieruchomości.

Podział kredytu hipotecznego ze względu na walutę.

Dzieląc kredyty hipoteczne biorąc pod uwagę walutę, można je podzielić na kredyty w walucie krajowej i na kredyty walutowe. Kredyty walutowe udzielane są w obcej walucie i takiej walucie też muszą zostać spłacone. Można wyróżnić tutaj tak zwane kredyty waloryzowane. Mamy tutaj typowy kredyt waloryzowany, który udziela się w walucie krajowej, jednakże w dniu, w którym zostanie podpisana umowa, pieniądze przelicza się na wartość obcej waluty. Kwota jaką otrzymamy uzależniona jest od kursu danej waluty obcej. Drugim rodzajem jest kredyt hipoteczny indeksowany. Kwota w walucie krajowej dzielona jest na transze i przelicza się ją na walutę obcą. I ostatnia grupa to kredyt hipoteczny denominowany. Kwotę w walucie krajowej przelicza się do znanej nam wcześniej waluty obcej.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20151211132055604

No trackback comments for this entry.
Kredyt hipoteczny. | 1 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.