Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Sunday, October 25 2020 @ 05:57 am CET

Kiedy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

GeeklogStosunkowo niewielkie zarobki na gospodarstwo domowe oraz występujące cyklicznie potrzeby konsumpcyjne to coraz popularniejsza relacja. Kredyt gotówkowy to jedno z najlepszych rozwiązań. Trzeba jednak zrozumieć, że masz do czynienia z lepszymi i gorszymi okresami na zaciągnięcie kredytu krótkoterminowego. Kiedy zatem warto zaciągnąć kredyt gotówkowy, aby nie narazić się na problemy ekonomiczne?
Analiza stóp procentowych w gospodarce

Za ustalanie stóp procentowych w gospodarce krajowej odpowiada Narodowy Bank Polski (instytucja banku centralnego). Można powiedzieć w skrócie, że przy niskich stopach procentowych kredyt gotówkowy jest dla kredytobiorcy bardziej opłacalny. Natomiast przy wysokich stopach procentowych płacisz po prostu więcej pieniędzy kredytodawcy. Oczywiście w kredytach gotówkowych występują jeszcze prowizje, opłaty za rozpatrzenie wniosku, uzależnienie stawek od dotychczasowej historii kredytowej. W każdym razie oprocentowanie kredytu gotówkowego to najważniejszy składnik zobowiązania. Najlepiej oczywiście podpisywać umowy kredytowe, niezależnie od rodzaju przy niskich stopach procentowych. A co jeżeli się pomyliłeś? Wtedy skorzystaj z tzw. kredytów refinansowych. To kredyty umożliwiające spłatę drogiego zobowiązania znacznie tańszą pożyczką, pobieraną często w zupełnie innej instytucji.

Warunki gospodarstwa domowego

Przed wyborem kredytu gotówkowego oceń, czy możesz wyeliminować pewne rodzaje wydatków w gospodarstwie domowym. Zmiana taryf rozliczeniowych za energię elektryczną, podpisanie innej umowy z operatorem telefonu i internetu, to tylko niektóre z najważniejszych przykładów. Im lepsza struktura wydatków gospodarstwa domowego, tym większa szansa na opłacalny w średnim terminie kredyt gotówkowy. Twoja sytuacja pod względem generowania stabilnego dochodu miesięcznego ma ogromne znaczenie dla każdego banku detalicznego, a także parabanku. Pożyczki krótkoterminowe zaciągaj jedynie w chwili, gdy masz absolutną pewność utrzymania dotychczasowej formy zarobkowania. Niepewne umowy, mało elastyczny pracodawca to duże zagrożenia dla domowego budżetu. W parze też o wiele łatwiej zaciągnąć konkurencyjny kredyt gotówkowy ze względu na atrakcyjne rozłożenie ryzyka spłaty. Kredytodawcy bardzo chętnie współpracują z małżeństwami. Ryzyko spłaty rozkłada się bowiem na dwie, a nie jedną osobę. Nie zapominaj ostatecznie, że masz szansę negocjowania wielu warunków kredytu gotówkowego. Na rynku występuje wiele podmiotów udzielających pożyczek krótkoterminowych.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20170112135054554

No trackback comments for this entry.
Kiedy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy? | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.