Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Monday, September 20 2021 @ 01:26 am CEST

Jak wybrać kredyt gotówkowy

Geeklog

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny, a zarazem tez prosty produkt bankowy, to jak działa i jak się o niego ubiegać wie praktycznie każdy. Jego popularność wzrasta głównie za sprawą bardzo atrakcyjnych reklam telewizyjnych, które przyciągają nasza uwagę. Każdy bank oferuje coraz to korzystniejsze oprocentowanie i lepsze warunki, zanim jednak podejmiemy tę ostateczna decyzje dowiedzmy się nieco więcej na ten temat kredytu na ranking kredytów gotówkowych 2019 na kredytomania.

W brew pozorom wybór tego początkowo prostego produktu bankowego może być jednak dość sporym wyzwaniem. Każdemu chodzi przede wszystkim o to aby było tanio i szybko i tymi kategoriami kierujemy się najczęściej. Na szczęście dostępne na rynku narzędzia finansowe oraz powszechnie dostęp do Internetu mogą w dużej mierze przyspieszyć oraz ułatwić cały ten proces.

Jak zatem wybrać kredyt gotówkowy

Każdy zadaje sobie pytanie, Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? O co pytać przed podpisaniem umowy? A także jak uniknąć pułapek bankowych związanych ze znacznie wyższymi kosztami kredytu.

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje w których domowy budżet jest nieco ograniczony, a my mimo to chcemy zrealizować to co sobie założyliśmy. Do takich planów należy często remont mieszkania, zmiana auta czy tez wakacje z rodziną. Biorąc pod uwagę takie wydatki mamy do wyboru trzy rozwiązania. Po pierwsze rezygnacja ze swoich planów. Po drugie zacząć oszczędzać odpowiednio wcześniej tak aby zgromadzić odpowiednie środki. Po trzecie pójść do banku po kredyt gotówkowy. Bardzo często korzystamy z tego trzeciego rozwiązania. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzje odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań. Jaką kwotę potrzebujemy? Jaką wysokość miesięcznej raty jesteśmy w stanie spłacać? Czy kredyt nie może zostać zastąpiony w inny sposób?

Decydując się na zastąpienie kredytu gotówkowego możemy wziąć pod uwagę następujące opcje.

1. Kredyt w karcie kredytowej. Warunkiem jest posiadanie karty kredytowej z odpowiednim limitem zadłużenia. Warto aby karta uwzględniała również możliwość rozłożenia zadłużenia na raty, na szczęście taka opcje posiada wiele banków. To rozwiązanie może być znacznie tańsze i szybsze niż uzyskanie kredytu gotówkowego, a przy tym nie zaciąga nowego kredytu.

2. Kredyt odnawialny w koncie osobistym. To rozwiązanie jest znacznie tańsze niż kredyt gotówkowy. W tym wypadku odsetki naliczane sa tylko od kwoty wykorzystanej. Każda wpłata na konto pomniejsza nasze zadłużenie na podstawie którego naliczane są odsetki.

W wielu przypadkach te dwa rozwiązania mogą się okazać znacznie bardziej korzystne niż kredyt gotówkowy.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20170412100716901

No trackback comments for this entry.