Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Monday, September 20 2021 @ 12:34 am CEST

Co osoba spłacająca kredyt samochodowy wiedzieć powinna?

Geeklog

Bieżąca spłata kredytu samochodowego nie jest przedsięwzięciem prostym. Zwłaszcza, jeśli wzrost cen istotnie zmniejsza naszą zdolność kredytową. Co zrobić, by zaciągane początkowo z nadzieją zobowiązanie, nie doprowadziło naszego domowego budżetu do finansowej ruiny? Oto kilka prostych porad, na które warto zwrócić uwagę!

Pierwsza rata – potem reszta!

Osoby spłacające kredyt samochodowy (i nie tylko) zawsze powinny pamiętać o traktowaniu miesięcznej raty pierwszoplanowo. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że wartość raty jest często dla nas sumą wirtualną, której wpływu na nasz domowy budżet nie uwzględniamy tak łatwo, jak np. codziennych zakupów. Dlatego zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia, pierwszym naszym wydatkiem powinna być spłata raty. Reszta może poczekać!

Dodatkowe zajęcie? Czemu nie!

Jeśli nasz domowy budżet staje się coraz bardziej napięty, warto się zastanowić nad dodatkowym zajęciem. Nawet jeśli z jego tytułu otrzymamy zaledwie 400 – 600 złotych, warto się na nie zdecydować. W ten sposób uzyskamy środki, dzięki którym będziemy (przynajmniej w części) mogli spłacić naszą miesięczną ratę. Pamiętajmy też o oszczędnościach. Jeśli mamy taką możliwość, odkładajmy możliwie najwięcej. Miarą naszych finansowych możliwości nie są miesięczne dochody, lecz wpływy netto na konta oszczędnościowe!

Koniec ze zbędnymi wydatkami!

Wielu ludzi nie ma nawet świadomości ogromu niepotrzebnych kosztów, ponoszonych z tytułu "bieżącego" funkcjonowania gospodarstwa domowego. Warto z nich zrezygnować, by – choć w części – odzyskać swoją zdolność kredytową i finansową płynność. Zwróćmy uwagę, że na taki krok warto zdecydować się zawsze i to niezależnie od tego, czy aktualnie spłacamy kredyt samochodowy, czy nie. Co to za wydatki? Przede wszystkim obejmują one koszty codziennych zakupów, z których powinniśmy wykreślić np. cenę chipsów, gazowanych napojów, czy też ogólnie nadmiernej ilości jedzenia. Już samo to powinno przynieść nam oszczędności na poziomie około 100 złotych miesięcznie.

Podsumowanie

Kredyt samochodowy ma to do siebie, że jest zaciągany na stosunkowo długi okres czasu. Osoba która go zaciąga, często nie wie, jaka będzie jej sytuacja za 10, czy 15 lat. I właśnie dlatego, już na samym początku warto poszukać alternatywnych metod zwiększenia naszych zdolności finansowych.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=2019120315253764

No trackback comments for this entry.
Co osoba spłacająca kredyt samochodowy wiedzieć powinna? | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.