Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Monday, September 20 2021 @ 01:58 am CEST

Jak dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Geeklog

Dla wielu konsolidacja wydaje się czym abstrakcyjnym, nie chcemy z niej korzystać nawet w sytuacji kiedy spłata naszych dotychczasowych zadłużeń staje się wielkim problemem. Wydaje nam się że kolejny kredyt nawet konsolidacyjny pogrąży nasz domowy budżet jeszcze bardzie. Jak się okazuje nic bardziej mylnego, gdyż dla wielu konsolidacja to ratunek przed spirala długów. Dzięki konsolidacji kredytów nasza miesięczną rata będzie niższa niż suma rat dotychczasowych kredytów. Dzieje się tak za sprawą tego że kredyty zostaną rozłożone w części będziemy spłacać je dłużej ale dzięki temu będzie nam lżej i przestaniemy się martwic o to czy wystarczy nam na spłatę zadłużenia. Niestety konsolidacja nie jest tez rozwiązaniem dla wszystkich. Osoby które maja już zalęgłości w spłacie rat mogą zapomnieć o tym, że bank udzieli im konsolidacji. Najlepiej wnioskować o ten kredyt w chwili kiedy dopiero zaczynamy przeczuwać nadchodzący kryzys. Innym wymogiem ze strony banku jest oczywiście zdolność kredytowa. Konsolidacja to udzielenie zupełnie nowego kredytu więc musimy przejść całą procedurę od początku. Na szczęście istnieje kilka sposobów dzięki którym możemy zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, nie mając zdolności kredytowej.

  • Pożyczka konsolidacyjna w sektorze pozabankowym — instytucje pozabankowe udzielają kredytów konsolidacyjnych tylko na podstawie comiesięcznych dochodów nawet kiedy nasza zdolność nie wystarcza.
  • Kredyt z poręczycielem — ta forma polega na tym, iż osoba, która zgodziła się zostać naszym poręczycielem , przejmuje odpowiedzialność za ewentualne opóźnienia w spłacie pożyczki lub za całkowity brak jej spłaty. Taka osoba musi posiadać stałe dochody i wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową.
  • Pożyczka konsolidacyjna pod zastaw — tutaj zabezpieczeniem jest nieruchomość. Jest to dość ryzykowny sposób zabezpieczenia, jednak dzięki temu, możemy otrzymać nawet 80% wartości działki, domu lub mieszkania na cele konsolidacyjne.
  • Zwiększenie zdolności kredytowej — czyli spłata części zobowiązań. To bardzo dobry sposób na zwiększenie zdolności kredytowej, jeśli chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny w banku.
Zalety kredytu konsolidacyjnego

Posiadacze kredytu konsolidacyjnego uważają, że jest to wybawienie z ich trudnej sytuacji finansowej. Wpadając w spiralę zadłużenia, często tracimy rachubę ilości i wysokości rat, które musimy spłacać. Niestety tracimy przy tym również zdolność kredytową, w skutek czego banki nie chcą już udzielać nam dalszej pomocy finansowej.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20200226141543734

No trackback comments for this entry.
Jak dostać kredyt bez zdolności kredytowej? | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.