Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Monday, September 20 2021 @ 12:20 am CEST

Kredyty hipoteczne – aspekty formalne

Geeklog

Nie ulega wątpliwości, że staranie się o dodatkowe źródła finansowania wymaga podjęcia pewnych działań o charakterze formalnym. Nie inaczej jest w przypadku kredytów hipotecznych. Szczegóły proceduralne zależą od konkretnych schematów i wzorców postępowania wypracowanych oraz ustalonych przez bank. Dlatego na samym początku powinniśmy sprawdzić, jakie zasady w tym zakresie panują w instytucji bankowej, do której chcemy wnioskować o przyznanie nam kredytu hipotecznego.

Składanie wniosku o kredyt hipoteczny

Wszystko rozpoczyna się od tego, że składamy do banku wniosek. W ten sposób dajemy znać, że jesteśmy zainteresowani uzyskaniem kredytu hipotecznego. Wypełnianie takiego zgłoszenia nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem. Podajemy tam po prostu swoje dane, a bank je weryfikuje. W dzisiejszych czasach nieraz wnioski do banków w sprawie dodatkowych źródeł finansowania składać można poprzez sieć internetową, co jest z pewnością bardzo wygodne. Istnieje także opcja stacjonarna – wówczas wniosek składa się w oddziale wybranej instytucji bankowej.

Kompletowanie wymaganej dokumentacji

Później przychodzi czas na kompletowanie niezbędnej dokumentacji. To, jakie konkretnie dokumenty będą potrzebne, w dużej mierze zależy od tego, jak przedstawiają się okoliczności towarzyszące naszej sprawie. Przykładowo, jeśli chodzi o potwierdzanie wysokości przychodów, inne są zasady postępowania w przypadku osób prowadzących własny biznes, a inny w przypadku zatrudnionych na umowę o pracę, czy też zarabiających na umowach zlecenia lub o dzieło. Nieraz potrzebne są zaświadczenia od pracodawcy, czy też deklaracje składane do organów podatkowych. Może być wymagane również złożenie oświadczenia określonej treści.

Szczegółowa oferta i podpisanie umowy

Jeżeli bank zdecyduje, że udziela odpowiedzi pozytywnej na nasz wniosek o przyznanie kredytu hipotecznego, wówczas następuje ostateczne zaprezentowanie oferty, jaką może zaproponować nam wybrana instytucja. Potem natomiast przychodzi czas na podpisanie umowy. Trzeba pamiętać, aby przedtem dokładnie sprawdzić jeszcze raz wszystkie parametry zobowiązania i upewnić się, że rzeczywiście chcemy zawrzeć umowę. Zaciąganie długów to z pewnością bardzo poważna sprawa.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20200701142801989

No trackback comments for this entry.
Kredyty hipoteczne – aspekty formalne | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.