Żadnych tajemnic

Witaj w Serwisie Banki
Monday, September 20 2021 @ 12:08 am CEST

Kredyt gotówkowy a weryfikacja klienta

Geeklog

Wiele osób decyduje się na kredyt gotówkowy. Wcześniej jednak zastanawiamy się nad tym jakie formalności będziemy musieli wypełnić zanim otrzymamy zgodę kredytową. Dla banku najważniejsze jest to aby osoba która ubiega się o kredyt posiadała odpowiednią zdolność kredytową i była wiarygodnym kredytobiorca. Dlatego też warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie oczekiwania stawiają przed nami banki i w jaki sposób najłatwiej przygotować się do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy.

Zaświadczenie od pracodawcy bądź osobiste oświadczenie o dochodach

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, możemy liczyć na elastyczniejsze warunki niż w przypadku innych zadłużeń dostępnych w tradycyjnych bankach. Pamiętajmy jednak o tym, że bank będzie wcześniej ustalał czy będziemy w stanie wywiązać się z podpisanej umowy i spłacać regularnie wyznaczone w harmonogramie raty.

Banki coraz częściej określają zdolność kredytową swoich klientów na podstawie osobistego oświadczenia o dochodach. Jest również możliwość zweryfikowania swoich dochodów poprzez dostarczenie wyciągu z konta bankowego bądź udostępnienie rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

W przypadku kredytów przyznawanych na określony cel, czyli np. kredyty samochodowe, konsolidacyjne, czy mieszkaniowe, banki wymagają dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy o miesięcznych dochodach, oraz informacji o rodzaju i okresie zawartej umowy. Na podstawie tych dokumentów bank będzie mógł określić czy potencjalny klient banku będzie mógł realizować wszystkie wytyczne umowy kredytowej.

Kredyt gotówkowy bez dodatkowych usług

Często decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu w banku zastanawiamy się nad tym, czy kredyt nie będzie wiązał się z koniecznością wzięcia dodatkowych usług. Decydując się na kredyt gotówkowy, nie musimy jednak obawiać się dodatkowych kosztów związanych z koniecznością skorzystania z innych usług dostępnych w wybranym przez nas banku. Wiele instytucji ogranicza dostępność swoich usług wyłącznie dla osób, które dodatkowo zdecydują się na założenie konta w banku bądź też wykupienie ubezpieczenia. Przez te dodatkowe usługi opłaty miesięczne naszego kredytu mogą być wyższe, a w związku z tym oferta kredytu gotówkowego wcale nie będzie korzystniejsza od konkurencyjnych produktów.

Z tego też powodu przed wybraniem usługi czy też konkretnej oferty kredytu koniecznie powinniśmy zapoznać się z warunkami, które będą miały decydujący wpływ na atrakcyjność całego zadłużenia, nawet jeśli pozornie wydawałoby się że nie mają one wpływu na przebieg umowy.

Bank a parabank

Tradycyjne banki dokładniej weryfikują swoich klientów, taka weryfikacja pozwala cieszyć się niższym oprocentowaniem i elastyczniejszym okresem spłaty. Bank najczęściej proponują nam kredyty bez dodatkowych opłat, w przypadku firm pożyczkowych często podnoszone są koszty zadłużeń ze względu na większe ryzyko finansowe. Chwilówki udzielane przez takie firmy są przyznawane na krótszy czas, ale musimy pamiętać, że na mniejszą kwotę, natomiast spłata musi być dokonana w ciągu miesiąca.

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.banki-bez-gwiazdki.pl/trackback.php?id=20210318141759760

No trackback comments for this entry.